Test – Czy Coaching jest dla Ciebie?

Skuteczność i pożądane efekty coachingu zależną przede wszystkim od nas samych. Jeżeli naprawdę pragniemy zmiany i jesteśmy gotowi podjąć wysiłek, by je wprowadzić w życie, to nic nie jest w stanie przeszkodzić nam w realizacji naszego celu.

„Jeśli sądzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację”

Henry Ford

Pierwszym i bardzo ważnym krokiem jest odkrycie potrzeby coachingowej, drugim - gotowość do działania. Wykonaj test i sprawdź, czy coaching to rozwiązanie dla Ciebie.

Czy coaching jest dla Ciebie?

Określ swój aktualny stan w skali od 1 do 5 (gdzie 1 to najniższa ocena, a 5 – najwyższa). Postaw X przy wybranej ocenie. Następnie zsumuj wyniki i przeczytaj odpowiedź.

Pytania12345
W jakim stopniu jestem gotowa/gotowy, aby regularnie przychodzić na coaching, w wyznaczonym terminie?
Czy jestem gotowa/gotowy na pracę związaną z realizacją celów?
Czy jestem gotowa/gotowy na wprowadzenie w życie planu wypracowanego podczas sesji coachingowych?
Czy jestem otwarta/otwarty na nowe koncepcje i nowe sposoby postępowania?
Czy jestem gotowa/gotowy na wypróbowanie nowych pomysłów dotyczących mojego życia?
Czy potrafię określić swoje oczekiwania i szczerze o nich rozmawiać?
Czy jestem otwarta/otwarty na zmianę, ograniczających mój rozwój, przyzwyczajeń i zachowań?
Czy uważam, że coaching to wartościowa inwestycja w moje życie i nie będę żałować poniesionych z tego tytułu kosztów?
Czy będę cieszyła się/cieszył się z najmniejszych nawet sukcesów, które uda mi się osiągnąć?
Czy czuję, że jest to odpowiedni moment na zmiany, w moim życiu  i jestem gotowa/gotowy na rozpoczęcie coachingu?
Suma punktów

Legenda:
0 – 21   W chwili obecnej Coaching nie jest najlepszą metodą wsparcia dla Ciebie
21 – 30 Możesz skorzystać z Coachingu pod warunkiem, że postanowisz podjąć niezbędny wysiłek na rzecz wprowadzenia zmian w swoim życiu.
31 – 40 To dobry moment, abyś skorzystała/skorzystał z coachingu.
41 – 50 Coaching to dla Ciebie świetne rozwiązanie – jesteś gotowa/gotowy do działania i wprowadzania zmian. Poproś swojego coacha, aby dużo od Ciebie wymagał.

Pobierz tabelę w PDF